Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Jasełka w naszej szkole

Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd i wystawianie jasełek. Zwyczaj ukazywania wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa Chrystusa, sięga czasów św. Franciszka.

W tym roku przedstawienia Bożego Narodzenia podjęła klasa I pod kierunkiem Anny Tyban i Joanny Kos. Muzyczną oprawę przygotowała Ewa Krzemińska.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którym piękne stroje przygotowali rodzice, z wielkim zaangażowaniem wystąpili przed społecznością szkoły i zaproszonymi gośćmi w dn. 22.12.2015 r.

W dniu jasełek szkolnych, zostały wręczone nagrody za udział w konkursach.

Powiatowy konkurs na „Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy”, organizowany przez PCK Sandomierz.

Najładniejszy stroiki wykonali:

1. Kacper Adamczyk
  2. Karina Roda
  3. Zuzia Modras

Wyróżnienie: Marcelina Niezgoda

Dla pozostałych uczestników konkursu, nagrody ufundowała Spółdzielnia Uczniowska.

Drugi konkurs związany był z odbywającymi się w 2016 roku w Polsce – Światowymi Dniami Młodzieży. Nasza diecezja pragnie ofiarować przybyłej młodzieży, robione różańce w barwach narodowych. W naszej szkole został ogłoszony konkurs na wykonanie takiego różańca. Zostało wykonanych 20 różańców:

Najładniejszy różaniec w klasach 1-3 wykonali:

1. Kacper Adamczyk
  2. Antek Tenderowicz
  3. Zuzia Modras

Wyróżnienie: Kasia Terlecka

W klasach 4-6 (zostało wykonanych tylko 3 różańce):

1. Marcelina Niezgoda

Wyróżnienie: Kasia Wójcik

Nagrody główne, jak i pocieszania dla wszystkich biorących udział w konkursie, ufundował Ksiądz Proboszcz Andrzej Szymański.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!