Idą święta...

Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Dlatego też ostatni dzień nauki w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia, to czas na organizowanie spotkań opłatkowych w klasach, których zwieńczeniem stają się jasełka.

Tak też było i w tym roku. 19 grudnia 2014 r. dzieci ze szkoły pod kierunkiem: p. Joanny Kos wprowadziły społeczność szkoły i przybyłych gości w świąteczny nastrój. W tym roku głównymi bohaterami jasełek stały się dzieci najmłodsze z kl. I-III, które swoją dziecinną prostotą i radością, ukazały cud narodzin Syna Bożego. Muzyczną oprawę tego przedstawienia pod kierunkiem p. Ewy Krzemińskiej, uświetniły uczennice z klas IV-VI. Przedstawienie to miało swój urok dzięki dekoracji, którą wykonała p. Anna Tyban wraz z uczennicami z kl. V.

Natomiast dzięki drużynie harcerskiej prowadzonej przez p. Annę Małkiewicz, przedstawiciele harcerzy przynieśli światełko betlejemskie. Fenomen tego światła przekazywanego od Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem poprzez liczne narody - to znak pokoju, potwierdzenia wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Pani Dyrektor ten znak pokoju wraz z życzeniami, przekazała przedstawicielom władz i wszystkim, którzy w swoich środowiskach, pragną krzewić wzajemne zrozumienie i pojednanie. Pięknym zwieńczeniem tej uroczystości stały się nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny. Konkurs ten przeprowadziła wśród uczniów szkoły p. Anna Tyban, a nagrody zostały ufundowane przez Polski Czerwony Krzyż.