Wycieczka do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie

W dniu 07.12.2018 r. uczniowie klas I-II-III i Vb  wraz z wychowawczyniami: J. Szostak, B. Jakułą, A. Tyban, A. Małkiewicz wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Zwiedzanie fabryki, warsztaty rękodzieła i zakup ozdób choinkowych to atrakcje, które sprawiły wszystkim wiele przyjemności i przypomniały, że bożonarodzeniowe święta tuż, tuż...

Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Poznały etapy powstawania i ozdabiania bombek, począwszy od szklanej rurki, aż do gotowego produktu. Przekonały się, że praca przy ich produkcji wymaga nie tylko talentu plastycznego, ale też ogromnej cierpliwości. Następnie obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej, w którym można zobaczyć wystawy choinek ozdobionych według różnych stylów: amerykańskiego, norweskiego, francuskiego, wiktoriańskiego, tradycyjnego polskiego, czy też wystawę różnorodnych, wspaniałych, ręcznie wykonanych bombek choinkowych. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i swoich bliskich.  Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

(AT)