Wyjazd na spektakl do Sandomierza

27 maja 2015 r. uczniowie kl. V pod opieką nauczycieli Damiana Jędrychy i Anny Zybały mieli przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Spektakl był wystawiony w Domu Katolickim w Sandomierzu przez Teatr Współczesny w Krakowie.

Piątoklasiści mogli obejrzeć adaptację powieści Ferenca Molnára i ją porównać z treścią książki, którą omawiali na lekcjach języka polskiego w szkole. Co ciekawe zobaczyli też na koniec spotkań z lekturą nakręcony na jej podstawie film. Bez względu na rodzaj sztuki z jakim się spotkali: literatura, film czy teatr, dzieci zgodnie twierdzą, że  „Chłopcy z Placu Broni”to poruszająca historia o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości. Dlatego każde spotkanie z tą lekturą czyni je niezapomnianym. Spektakl zaś wszyscy uznali za udany, a uwagę widzów przykuły, m. in.  stylowe kostiumy i pieczołowicie dobrana scenografia.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła uczestnikom wyjazdu, aby tego dnia odwiedzić też McDonalda w Tarnobrzegu.

Przejdż do galerii...