Słodziaki z Kleczanowa wyróżnione w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej

Z przyjemnością informujemy, że trzecioklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleczanowie to jedna z 13 klas województwa świętokrzyskiego wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez sieć sklepów "Biedronka". Na podstawie  zestawu książek i maskotek "Gang Słodziaków" w X 2018 r. uczniowie razem z wychowawczynią A. Tyban przygotowali i przeprowadzili zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

W spotkaniu uczestniczyli: Pani Dyrektor Szkoły, wychowawcy i uczniowie klas 0-III,  opiekunka biblioteki , która dba o czytelnictwo w naszej szkole, a gościem specjalnym była p. Teresa Małkiewicz - pielęgniarka higieny szkolnej,  znana wszystkim milusińskim jako osoba zawsze uśmiechnięta i służąca pomocą w każdej sytuacji związanej ze zdrowiem.

Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ważną funkcję w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W tym celu ogłoszono ogólnopolską akcję motywującą uczniów klas I-III do czytania i tworzenia własnych opowiadań z przygodami książkowych bohaterów z leśnej polany. Pisemne sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć, zdjęcia, literackie prace uczniów z kolorowymi ilustracjami stały się szansą na zdobycie nagród dla szkoły i uczniów.

Na konkurs ogłoszony przez sieć sklepów „Biedronka” wpłynęło 4804 zgłoszeń z całej Polski, z czego 15 klas zostało laureatami, a 500 klas wyróżniono. Nasi trzecioklasiści zostali wyróżnieni i otrzymali pod koniec listopada sympatyczne nagrody. 6 grudnia, w mikołajki mięciutkie poduchy rysia Rysia trafią w ręce naszych Słodziaków z III klasy. Gratulujemy sukcesu, zaangażowania, odwagi dzieciom i wychowawcy :)

(AT)