Warsztaty czytelnicze z "Mirabelką"

Dnia 16 listopada 2018 roku w naszej szkole harcerki pod opieką A. Małkiewicz wzięły udział w warsztatach w ramach akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną z Obrazowie. Scenariusz spotkania opierał się na  fabule książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, a tematem przewodnim była miłość.

Uczestnicy rozmawiali również o pochodzeniu, indywidualności, współczesnym patriotyzmie, a na koniec stworzyli piękne Mirabelkowe Przepiśniki, w których spisywać będą wspomnienia swoich przodków, wspomnienia z dzieciństwa oraz przepisy z mirabelką w roli głównej. Warsztaty bardzo podobały się harcerkom, przede wszystkim zachęciły je do przeczytania książki, do rozbudzenia świadomości historycznej.  Bardzo serdecznie dziękujemy za świetnie przeprowadzone zajęcia Pani Ani i Pani Jagodzie.

(AM)