Szkolny finał akcji charytatywnej "Polak z sercem"

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej podjęło inicjatywę wsparcia żywnością i środkami chemicznymi Polaków na kresach, szczególnie z Ukrainy i Białorusi. Do akcji "Polak z sercem" włączyła się także nasza szkoła: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy socjalni oraz Parafia św. Katarzyny z Kleczanowa. Wszyscy hojnie odpowiedzieli na apel, a wyrazy wdzięczności należą się szczególnie mieszkańcom Zdanowa i Stowarzyszeniu „Wspólnie dla Kleczanowa”. W dn. 23 listopada 2018 r. zebrane dary zostały przekazane do oddziału KSM przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu, które przejęła młodzież, mile zaskoczona taką ilością zebranych darów. Następnie zostały one przewiezione do Potoku Wielkiego, gdzie ofiarowane dary zostaną zebrane z całej diecezji i przewiezione na Kresy.

Inicjatorką akcji na terenie szkoły w Kleczanowie była nasza katechetka J. Kos. Należy nadmienić, że każdy kto przeznaczył choćby jedną rzecz na cel tej akcji charytatywnej, może czuć dumę, że potrafił wznieść się ponad swoje potrzeby i podzielić się z bliźnimi, którzy przez wydarzenia historyczne zmuszeni są do mieszkania poza granicami swojej ojczyzny. Jednocześnie każdy z darczyńców okazał miłość Jezusowi, który powiedział: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,40). Oprócz tego ofiarodawcy mogą żyć nadzieją, że kiedy staną przed obliczem Boga, usłyszą słowa: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść…” (Mt 25,34-35a). Bo pod koniec życia będziemy sądzeni z miłości i liczyć się będzie nie to ile mieliśmy, ale ile ofiarowaliśmy!

(JK)