Umajona majem majówka

17 maja br. w Szkole Podstawowej w Kleczanowie odbyła się kolejna uroczystość środowiskowa „Majówka 2015”. Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Przed południem ze szkolnego placu orszak wyruszył przy wtórze dźwięków Orkiestry Dętej i pod eskortą policji ulicami Kleczanowa do kościoła parafialnego na mszę św. Po obrządku kościelnym wszyscy powrócili na salę gimnastyczną w szkole, gdzie rozpoczęły się główne obchody  majówkowego święta. Tradycyjnie rodzinny piknik rozpoczęła powitaniem Dyrektor szkoły Ewa Biernacka. Dobrej zabawy życzyli również w swoich przemówieniach Wójt gminy Obrazów Krzysztof Tworek i Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Szczudło.

Tego dnia odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Nutki z Ojczyzną w tle”, którego pomysłodawcami byli nauczyciele E. Krzemińska, D. Jędrycha i A. Tyban. Uczniowie z poszczególnych klas przygotowani przez swoich wychowawców prezentowali piosenki związane z tematyką konkursu, często z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów i ubrani w biało-czerwone stroje. Jury w składzie: radna Anna Smardz, radna Ewa Marzec, radna Ewa Krzemińska, radny Jan Orawiec i plastyk Anna Tyban wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. Pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz zaszczytne I miejsce otrzymali wychowankowie J. Szostak z kl. I b i uczniowie D. Jędrychy z kl. IV. Również ogłoszono wyniki IV Konkursu Wiedzy o Ruchu Ludowym i działalności Batalionów Chłopskich, w którym 12 laureatów z kl. IV-VI w nagrodę pojedzie  w czerwcu na wycieczkę- niespodziankę wraz opiekunami konkursu Z. Rutkowską i D. Jedrychą. Po raz drugi Stowarzyszenie „Rozwój i Integracja”  wręczyło zasłużonym dla Kleczanowa Statuetkę „Klika”. W tym roku do grona nagrodzonych, czyli sołtysa Kazimierza Jędrala i Heleny Kurowskiej – członkini Koła Gospodyń Wiejskich, dołączył Ośrodek Zdrowia w Kleczanowie na czele z doktorem Janem Curyło i pielęgniarką Teresą Małkiewicz. Statuetkę wręczyła wiceprezes Stowarzyszenia Anna Zybała na ręce pielęgniarki Teresy Marszałek.

W programie „Na ludową nutę” wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich z Kleczanowa oraz uczniowie z kl. I, IV-VI.  Swoimi talentami muzycznymi i aktorskimi mogły pochwalić się najmłodsze dzieci z „Akademii Przedszkolaka”. Publiczność podziwiała kolorowe występy 3-,4- i 5-latków, które pomysłowo przygotowały panie: E. Krzemińska, A. Małkiewicz, A. Tyban i J. Niezgoda. Zainteresowanie zebranych wzbudziło przedstawienie „Prawdziwa historia Wilka”, z którym przyjechała do nas delegacja wychowanków wraz z opiekunami z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Kolejnym punktem programu były artystyczne prezentacje uczniów z Kleczanowa, w tym roku przygotowanych przez nauczycieli: J. Szostak, E. Krzemińską, A. Chmielewską i D. Jędrychę. Zgromadzeni z zainteresowaniem obejrzeli, m. in. piramidy gimnastyczne, czekoladowy taniec, Belgijkę  czy balet. Spotkanie na pikniku rodzinnym zakończyła zabawa, która przeniosła się  na scenę przed szkołą, gdzie można było pośpiewać i potańczyć przy dźwiękach zespołu Kontra.

Przez całą majówkę na przybyłych czekały dodatkowe atrakcje: zjeżdżalnia, kule wodne, grillowanie, gastronomiczne degustacje, kawiarenka pod chmurką, stoiska zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, wystawa prac Środowiskowego Domu Samopomocy z Kleczanowa. Odbył się także Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego, w którym zwycięzcy otrzymali nagrody, m. in. pamiątkowe puchary wręczone przez sędziego turnieju Z. Ziomka i Panią Dyrektor szkoły.

Czas spędzony na majówce upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Środowisko lokalne mogło integrować się międzypokoleniowo, a szkoła w Kleczanowie po raz kolejny pokazała, że jej drzwi stoją otworem dla wszystkich. Dziękujemy wszystkim  zaangażowanym - za pomoc, a przybyłym  - za udział w majówce i tradycyjnie zapraszamy już za rok.

Przejdż do galerii...