Siódmoklasiści i ósmoklasiści na pielgrzymce do Częstochowy

10 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości i przygotowania do sakramentu bierzmowania, przedstawiciele uczniów z kl. 7 i 8, wybrali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Dla parafian z Kleczanowa była to też okazja do dziękczynienia Matce Bożej za kolejną rocznicę nawiedzenia kopii cudownego obrazu w parafii.

Pierwszym punktem pielgrzymowania do Częstochowy była Dolina Miłosierdzia prowadzona przez księży pallotynów. Tam wysłuchaliśmy historii powstania tego miejsca, które rozszerza kult Bożego miłosierdzia i świadczy o nim poprzez uczynki miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących. Pielgrzymi mieli możliwość zobaczyć i podziwiać nowo budującą się świątynię, a także polecić swoje intencje podczas wspólnej modlitwy koronką do Bożego miłosierdzia. Następnie wszyscy udali się na Jasną Górę, która ubrana w barwy narodowe i przepełniona pielgrzymami, którzy w wigilię obchodów 100 – rocznicy odzyskania niepodległości, przybyli do tronu Matki Bożej Królowej Polski. W modlitwie różańcowej, Mszy Świętej, poprzez uczestnictwo w apelu jasnogórskim, zebrani pielgrzymi z gorącą modlitwą dziękowali Matce za opiekę prosząc, aby dalej otaczała Swoim matczynym płaszczem naród polski.

(JK)