"Śniadanie daje moc" z uczniami kl. I-III

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania Publiczna Szkoła Podstawowa w Kleczanowie po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. We czwartek 8 listopada 2018 r. uczniowie z klas I – III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach podobnie jak w latach ubiegłych, ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe  przekąski.

Pani T. Małkiewicz – pielęgniarka higieny szkolnej przeprowadziła pogadankę na temat 12 zasad zdrowego odżywiania i  roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. To dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są  zdrowe. Dzieci z kl. I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami: J. Szostak, B. Jakułą i A. Tyban na wspólne śniadanie zaprosiły rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi. Mniam, mnóstwo przekąsek i zdrowego jedzenia czekało na degustację, oj było w czym wybierać :)

(AT)