Szkolny Konkurs Recytatorski "Słowa dla Niepodległej"

W dn. 5 i 6 listopada 2018 r.  na lekcjach języka polskiego w kl. V-VIII uczniowie brali udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej "Słowa dla Niepodległej". Uczestnicy mieli okazję sięgnąć po twórczość wybitnych polskich poetów w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wsród recytowanych przez dzieci i młodzież wierszy znalazły się wzruszające utwory M. Konopnickiej, W. Bełzy i E. Słońskiego. Każda klasa opanowała pamięciowo inny wiersz.  Następnie uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie przed kolegami i koleżankami. Oprócz ocen do dziennika na laureatów czekały dyplomy i nagrody (książki, plany lekcji, zakładki ). Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości na akademii 9 listopada 2018 r. Zwycięzcami konkursu zostali:

Kl. Va:

I miejsce - Julia Kozioł

II miejsce - Zuzanna Modras

III miejsce - Marlena Wrona/Filip Bożek

Kl. Vb:

I miejsce - Milena Ziarno

II miejsce - Mateusz Furgon/Aleksandra Olszewska

III miejsce - Bartłomiej Piwowarski/Paulina Cieśla

Kl. VI:

I miejsce - Marika Terech

II miejsce - Kacper Polit

III miejsce -Karol Czajka

Kl. VII:

I miejsce - Weronika Kurzępa

II miejsce - Dawid Uba

Kl. VIII:

I miejsce - Dominika Kozioł

II miejsce - Marcelina Niezgoda

III miejsce - Amelia Kwiatek

Gratulujemy ! :) Laureaci (zdobywcy I miejsca) wystąpili przed publicznością na akademii. Konkurs przygotował i przeprowadził D. Jędrycha.

(DJ)