Konkurs biblijny

Co roku kilka osób podejmuje się uczestnictwa w diecezjalnym konkursie biblijnym.

W tym roku chęć udziału w konkursie i pogłębienia swojej wiedzy biblijnej podjęło 4  uczniów z kl. V: Piotr Orawiec, Katarzyna Smardz, Karina Roda i Sandra Pawłowska. Uczniowie mieli poznać i niemalże znać na pamięć wydarzenia, osoby, miejsca związane z Księgą Rzymian, 1 i 2 Listem do Koryntian. Zawsze ilekroć przygotowuję do konkursu biblijnego, jestem pełna podziwu i radości dla dzieci, które podejmują się udziału w tak trudnym konkursie. Radości bo każdy kto sięga po Księgę Życia, jaką jest Pismo Święte, otwiera się na Boga, który poprzez Swoje słowo umacnia, oczyszcza i uświęca.

Do etapu dekanalnego przeszła: Karina Roda i Sandra Pawłowska. Konkurs ten odbył się w klasztorze podominikańskim w Klimontowie. Sandra Pawłowska po gorliwej walce (odbyły się dwie dogrywki), zdobyła III miejsce, otrzymując dyplom i książkę. Karina Roda za udział w dekanalnym konkursie biblijnym otrzymała pamiątkowy dyplom.

Gratuluję zwyciężczyni, a także całej czwórce, która sięgnęła po księgi Nowego Testamentu, bo jak na wstępie dekanalnego konkursu biblijnego, powiedział Ksiądz: „każdy kto sięga po Pismo Święte jest zwycięzcą”.