Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 649526
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2023-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

"Kochane Pierwszaki" ponownie w Kielcach

W dniu 18 września 2018 r. klasa I wraz z wychowawczynią J. Szostak wzięła udział w  XI edycji przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego „Kochane Pierwszaki”, które odbyło się w Hali Legionów w Kielcach. Spotkanie uczniów klas pierwszych miało na celu zapoznanie uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie I szkoły podstawowej, z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych.

W czasie wspólnej zabawy dzieci pogłębiały wiedzę na temat zagrożeń, a policjanci, strażacy i żołnierze praktycznie uczyli jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym, zaprezentowali też specjalistyczny sprzęt. Dzieci miały możliwość oglądania wozów pożarniczych, policyjnych i wojskowych, pojazdu quad, trójnogu z manekinem w uprzęży, sprzętu jakim posługują się strażacy podczas akcji, pokazów motocykli. Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne oraz pobłogosławił na progu nauki szkolnej. Uczniowie otrzymali odblaski oraz plany lekcji, szachy, flamastry i  kredki. Miały też zapewniony poczęstunek.

Organizatorami akcji byli: Świętokrzyski Kurator  Oświaty przy współudziale Wojewody Świętokrzyskiego, Prezydenta Miasta Kielce, Biskupa Pomocniczego Diecezji Kieleckiej, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, Naczelnika Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

                                                                                                                                   (JSz)