Makulatura na misję

Rok temu Świętokrzyski Kurator Oświaty podjął inicjatywę edukacyjno-charytatywną „Pomagamy budować studnie w Sudanie – woda to życie – makulatura na misje”, dla uczczenia kanonizacji Jana Pawła II.  Święty Jan Paweł II otaczał szczególną troską ludzi ubogich, żyjących w trudnych warunkach, a Sudan Południowy jest bardzo zniszczony wojną, ludziom brakuje wszystkiego, a najbardziej czystej, pitnej wody.

Akcja ta miała na celu edukację dzieci i młodzieży na temat wykorzystania surowców wtórnych, poprzez zbieranie makulatury, uczynienie czegoś pozytywnego, a także osobiste zaangażowanie w ideę miłości i braterstwa z mieszkańcami Sudanu. Należy dodać, że 1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.

Nasza szkoła także włączyła się w tą inicjatywę. Pod koniec roku szkolnego 2013/14, pierwsza partia makulatury została przewieziona do kontenera w Bilczy. W maju tego roku kolejną partię makulatury przekazano do Szkoły Podstawowej w Biskupicach w gminie Sadowie.

W tym miejscu pragnę podziękować Pani Dyrektor za wsparcie w przeprowadzeniu tej akcji, wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przynieśli makulaturę. Szczególne podziękowania należą się p. Małgorzacie Dudzie za przewiezienie makulatury do Bilczy i Katarzynie Modras – do Biskupic w gminie Sadowie.