Wakacyjne wtorki ze szkołą w Kleczanowie. Wycieczka do Bałtowa

obrazek

Dzięki dofinansowaniu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespół Ekonomiczny Oświaty w Obrazowie nauczyciele ze szkoły w Kleczanowie zorganizowali letnią akcję "Wakacyjne wtorki ze szkołą w Kleczanowie". Dzięki niej kilkudziesięciu uczniów mogło pojechać na wycieczki w ciekawe miejsca w województwie świętokrzyskim.  DZIĘKUJEMY :)

Na drugą wycieczkę uczniowie wraz z nauczycielami: D. Jędrychą, A. Chmielewską, A. Małkiewicz i J. Kos pojechali 10 lipca 2018 r. do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Na wszystkich czekało wiele atrakcji, a letnia pogoda sprzyjała odpoczynkowi.

Ponownie we wtorek o godz. 7.30 chętni uczniowie, tym razem prawie 50 dzieci, zebrali się przed szkołą, by pojechać na wycieczkę do Bałtowa. Spędzili cały dzień na korzystaniu z przeróżnych atrakcji Parku Rozrywki. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania z przewodnikiem JuraParku i Muzeum Jurajskiego, gdzie m. in. można obejrzeć realistyczne modele dinozaurów i przyjrzeć się na wystawie skamieniałościom z pradawnych czasów. Prawdziwą dawkę adrenaliny dostarczyło wszystkim Prehistoryczne Oceanarium. Prehistoryczne wodne gady, ożywione na wielkich plazmowych ekranach, oglądane w okularach 3D budziły zarówno lęk jak i ciekawość u zwiedzających. Miłą odmianą po wizycie w części parku poświęconej "Erze Dinozaurów" była podróż żółtym amerykańskim schoolbusem po tzw. Zwierzyńcu Górnym. Tutaj ponad 400 zwierząt biega swobodnie w kilku sektorach i żyje w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Obserwowaliśmy: żubry, wielbłądy, lamy, bydło zebu (tzw. „święte krowy”), australijskie emu, azjatyckie antylopy nilgau i wiele innych gatunków. Natomiast z opowieści przewodnika ubarwiającej podróż można było wiele dowiedzieć się o zwyczajach zwierząt. Z kolei spacer „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca, to spotkanie z różnobarwnym światem ptaków i zwierząt.  Podziwialiśmy m. in. żurawie, bażanty, pawie, szopy, skunksy, kuce, osły, daniele i zabawne małpki makaki. Kolejnym punktem zwiedzania był park miniatur zamków i pałaców, które rozlokowano na obszarze o powierzchni 1 ha, uformowanego na kształt Polski. Przewodnik ciekawie opowiadał o tych budowlach. Jeszcze przed obiadem wyruszyliśmy do "Sabatówki", czyli Wioski Czarownic, a tutaj przeszliśmy tunel odwagi i spotkaliśmy się z czarownicą, która ugościła nas magicznymi specjałami i na pamiątkę przybijała chętnym pieczątki na rękach. Po posiłku w bałtowskiej restauracji i zregenerowaniu sił przyszedł czas na wyprawę z przewodnikiem po "Żydowskim Jarze", to naturalny wąwóz, w którym znajdują się zachowane ślady dinozaurów. W trakcie wędrówki oglądaliśmy malownicze widoki rozpościerające się na Bałtów i okolice. Z przyjemnością raczyliśmy się dla ochłody lodami serwowanymi w tutejszym sklepiku. W końcu nadeszła upragniona chwila zabawy w Parku Rozrywki  na: karuzelach, dmuchańcach, statku pirata, basenie z kulkami, kolejkach, euro-bungy, trampolinach. Przez dwie godziny każdy mógł skorzystać z atrakcji, które mu się spodobały. Zadowoleni, okupieni w różne pamiątki, z pełną ilością zdjęć, fotek i foteczek wszyscy wsiedli do autokaru, by wyruszyć w drogę powrotną do Kleczanowa. Kolejny udany wyjazd za nami :)

(DJ)