Wakacyjne wtorki ze szkołą w Kleczanowie. Wycieczka do Chęcin

obrazek

W miesiącu lipcu nasza szkoła przygotowała letnią akcję „Wakacyjne wtorki ze szkołą w Kleczanowie”. Dzięki dofinansowaniu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespół Ekonomiczny Oświaty w Obrazowie kilkudziesięciu uczniów pod opieką nauczycieli wzięło udział w ciekawych wycieczkach po województwie świętokrzyskim.  DZIĘKUJEMY :)

Na pierwszym wyjeździe 3 lipca 2018 r. dzieci zwiedziły Zamek Królewski w Chęcinach, bawiły się w Centrum Nauki Leonardo da Vinci, a wycieczkę zakończyły pizza i kręgle w Kielcach. Piękna pogoda sprzyjała udanej wyprawie.

We wtorkowy poranek blisko 40 uczniów pod opieką nauczycieli: D. Jędrychy,  A. Małkiewicz, A. Chmielewskiej, J. Kos pojechało autokarem na wycieczkę do Chęcin. Spacer z przewodnikiem i ciekawe opowieści przybliżyły wszystkim historię Zamku Królewskiego zbudowanego na skalistym wzgórzu na przełomie XIII i XIV wieku. Zaś wejście na punkt widowkowy na jednej z wież warowni zwieńczyło oglądanie urokliwej panoramy okolicy. W południe kierowca zawiózł wycieczkowiczów do Centrum Nauki Leonardo da Vinci na Podzamczu. Miejsce to promuje nowoczesną komunikację naukową, zachęca dzieci i młodzież do nauki przedmiotów zarówno ścisłych jak i humanistycznych, wywołuje zaciekawienie i pobudza do działania poprzez interaktywne zabawy. Ostatnim przystankiem tego dnia na wycieczce była kręgielnia w Galerii ,,Echo" w Kielcach. Po zjedzeniu smacznej pizzy przyszła pora na emocjonującą grę w kręgle. Śmiało możemy stwierdzić, że jest to sport dla każdego, i dużego, i małego. To był ubaw na 102. Z uśmiechami na twarzy wszyscy wrócili do domów, w oczekiwaniu na kolejny wtorek i następną wycieczkę.

(DJ)