Dar dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie

W ramach działania Szkolnego Koła Caritas rokrocznie podejmowana jest ogólnopolska akcja Caritas „Baranek wielkanocny” a także skarbonka wielkopostna. Członkowie SKC rozprowadzali baranki przy kościele w Kleczanowie, a każdy kto nabył takiego baranka, miał swój mały udział w akcji zakupu sprzętu sportowego dla podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie, który finalnie przekazano 18 czerwca 2018 r.

W szczególny sposób należy wyróżnić uczniów szkoły, którzy włączyli się w jałmużnę wielkopostną. Przez Wielki Post, dzieci rezygnowały z przyjemności, aby przeznaczyć zaoszczędzone środki na rzecz potrzebujących pomocy. W niedzielę Miłosierdzia Bożego w procesji z darami przynieśli skarbonki do ołtarza, jako dar swoich wielkopostnych wyrzeczeń.

18 czerwca uczniowie naszej szkoły mogli osobiście przekazać swoje wyrzeczenia w postaci zakupionego sprzętu sportowego dla podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie. Zostali bardzo mile przyjęci przez personel jak i przez uczestników Domu Samopomocy, i z wielką radością oraz wdzięcznością przyjęli przygotowany poczęstunek, a na pamiątkę zabrali drobne upominki.