Gminny Dzień Dziecka w Bilczy

Dnia 03.06.2018 r. w niedzielne popołudnie obok budynku Szkoły Podstawowej w Bilczy odbył się Gminny Dzień Dziecka. Na boisku ustawiono scenę, stoiska przygotowane przez stowarzyszenia, Młodzieżową Radę Gminy i Publiczną Bibliotekę w Obrazowie. Dzień wypełniły ciekawe atrakcje dla dzieci. Wśród uczestników imprezy nie mogło zabraknąć uczniów i rodziców z naszej szkoły.

Niespodzianką dla wszystkich był spektakl „Królewna Śnieżka”, przedstawiający historię bohaterów baśni w nieco zabawny sposób, a w roli aktorów wystąpili rodzice z tutejszej szkoły. Na milusińskich czekały: ścianka wspinaczkowa, dmuchane zamki, pokaz gminnych jednostek OSP, grill z kiełbaską, fotobudka, „Biblioteka pod chmurką”. Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych przeprowadził nasz nauczyciel Damian Jędrycha wraz z Justyną Niezgodą z "Akademii Przedszkolaka". Wszyscy chętni biorący udział w konkursach mogli liczyć na wspaniałe nagrody oraz słodkości. W związku z przeprowadzonym gminnym konkursem plastycznym organizowanym przez Komisję ds. Rozwiązywania Alkoholowych  w Obrazowie o tematyce profilaktycznej komisja wręczyła zwycięzcom i uczestnikom konkursu nagrody, a prace konkursowe o tematyce „ Alkohol to TWÓJ WRÓG” i „  Narkotykom, dopalaczom powiedz NIE” wykonane przez młodych artystów ze wszystkich szkół w gminie były podziwiane na przygotowanej wystawie prac. Wśród nagrodzonych ze Szkoły w Kleczanowie znaleźli się uczniowie naszej pani plastyk Anny Tyban: Kacper Adamczyk - I miejsce, Katarzyna Roda - II miejsce i Martyna Suska -wyróżnienie w kategorii kl. 1-3, Milena Ziarno - I miejsce, Marcelina Niezgoda - II miejsce i Zuzanna Modras - III miejsce w kategorii klas 4-7. Gratulujemy dzieciom i opiekunowi :) Udany festyn przyciągnął tłumnie mieszkańców z całej gminy.