Zakończenie roku harcerskiego 2017/2018

W upalną sobotę 9 czerwca dh A. Małkiewicz wraz ze swoją drużyną BIAŁE ORŁY udała się do Sandomierza na zakończenie roku harcerskiego 2017/2018. Temperatura powyżej 30 stopni nie przeszkodziła im, aby wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu.

Spotkanie zaczęło się od apelu na Salve Regina. Również w tym miejscu każda z drużyn otrzymała zadania przygotowane przez Komendę Hufca ZHP Sandomierz, rozpoczynając w ten sposób grę miejską „Sandomierz jakiego nie znacie”. Nasza drużyna miała wyznaczoną trasę numer dwa, która składała się z 11 zadań do wykonania. Dzięki temu harcerze mieli możliwość przybliżyć sobie historię Sandomierza, poznać legendy sandomierskie i odwiedzić różne ciekawe miejsca. Oprócz tego oddali hołd tym, co walczyli za ojczyznę i tym, którzy za nią oddali życie. W trakcie zabawy harcerze znaleźli też czas na chwilę odpoczynku i konsumpcję pysznych lodów na sandomierskiej starówce. Tutaj też po wykonaniu kolejnego zadania otrzymali balony w barwach biało-czerwonych wypełnione helem, które na znak 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wypuścili do nieba. Długo oczekiwanym momentem tej udanej zabawy harcerskiej był rejs statkiem po Wiśle, który przyniósł wszystkim ogrom radości i zadowolenia. Pomimo oficjalnego zakończenia roku harcerskiego drużyna nie kończy swojej pracy i planuje spotykać się w wakacje.