Dzień Ziemi

22 kwietnia  z okazji Światowego Dnia Ziemi  w naszej szkole odbył się turniej ekologiczny. Całość przygotowała pani Agnieszka Chmielewska. Wśród uczniów klas I-VI wyłoniono trzy drużyny: „zielonych”, „żółtych” i „pomarańczowych”. Pozostali uczniowie stanowili publiczność i ewentualnie brali udział w konkursach dla publiczności.

Ideą turnieju były przede wszystkim: dobra zabawa, integracja uczniów, rywalizacja zgodnie z zasadami „fair play”, podnoszenie świadomości ekologicznej, wykorzystanie surowców wtórnych w czasie różnorodnych konkurencji. Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: slalomie z przekazywaniem butelek PET, wyścigach z szarfami na kostkach, celowaniu piłeczkami do zawieszonych papierowych pudeł, w rozpoznawaniu za pomocą dotyku surowców wtórnych, powtarzaniu „łamańców językowych”, rozwiązywaniu testu ekologicznego.

Punktacja na tablicy wyników zmieniała się do ostatniej konkurencji. Zwycięzcą została drużyna „pomarańczowa”. Na koniec zostały rozdane nagrody i zrobiono pamiątkowe zdjęcie.