Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

29.04.2015 roku 4- osobowa drużyna ze szkoły w Kleczanowie pod opieką nauczyciela Zygmunta Ziomka brała udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Obrazowie. Zespól w składzie: K. Duda, P. Łaski, S. Górski i W. Zielińska zajął ostatecznie II miejsce. Gratulujemy!

Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

1. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,

2. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,

3.popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy

przedmedycznej,

4. popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Najpierw uczniowie przystąpili do pisemnego egzaminu – rozwiązując testy. Drugi etap polegał na pokonaniu rowerem toru przeszkód. Drużyna, która uzyskała najlepsze noty weźmie udział w turnieju powiatowym w Sandomierzu.