Z sukcesami w konkursie "Krew darem życia"

25 listopada 2016 r. w auli Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas gali rozstrzygnięto powiatowy konkurs plastyczny, w którym nasi uczniowie odnieśli kilka sukcesów.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz miasta, dyrektor ZSGiH, opiekunowie szkolnych szkół PCK, pracownicy Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sandomierzu. Zebranych gości przywitał prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża pan Zbigniew Majewski, który przewodniczył całej uroczystości. Ważną częścią spotkania było wręczenie odznaczeń zasłużonym krwiodawcom oraz klubom Honorowych Dawców Krwi, które działają na terenie naszego powiatu i instytucjom propagującym idee krwiodawstwa. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny ,,Krew darem życia’’. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kleczanowie, którzy zdobyli wysokie miejsca:

- Marcelina Niezgoda (klasa VI)- I miejsce,

- Kacper Adamczyk (klasa I)- II miejsce,

- Dawid Uba (klasa V)- III miejsce,

- wyróżnienia : Magdalena Zielińska ( klasa I) i Marysia Cencek (klasa III).

Do konkursu dzieci przygotowała Anna Tyban. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Gratulujemy! Po części oficjalnej zaproszeni goście przy słodkim poczęstunku obejrzeli występ w wykonaniu uczniów ZSGiH. Mottem części artystycznej było hasło: ,, Krew darem życia’’.