Zabawa andrzejkowa w naszej szkole

Zgodnie z tradycją w wigilię św. Andrzeja odbywają się liczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.  W tym roku już 23 listopada 2016 r. w Szkole Podtawowej w Kleczanowie uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w zabawie andrzejkowej.

Przez kilka godzin każdy mógł powróżyć sobie na świetlicy szkolnej, uczestniczyć w zabawach  i tańczyć przy dźwiękach znanych przebojów. Tradycyjnie andrzejkowe niespodzianki przygotowały sympatyczne czarodziejki z Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Agnieszki Chmielewskiej. Najwięcej emocji dostarczyły wróżby, w czasie których  dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. W przerwach między tańcem i zabawą na wszystkich czekały łakocie przygotowane w klasach. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i sprawny jej przebieg.

Dzień wcześniej klasa szósta pod opieką wychowawcy D. Jędrychy i nauczyciela P. Jakóbczaka brała udział w andrzejkach w Zespole Szkół w Obrazowie. Uczniowie wspólnie bawili się z szóstoklasistami z Obrazowa i Głazowa. Dziękujemy za zaproszenie.