Spotkaliśmy się z Księdzem Biskupem Edwardem Frankowskim

W ramach wizytacji kanonicznej Parafii św. Katarzyny w Kleczanowie Ksiądz Biskup Edward Frankowski  przybył w czwartek 27 października 2016 r. z pasterską wizytą do naszej szkoły. Spotkanie to przeniknięte było troską Pasterza o właściwe wychowanie młodego pokolenia w duchu miłości Boga i bliźniego.

Tego dnia spotkał się z najmłodszymi dziećmi w Akademii Przedszkolaka, a następnie ze społecznością szkoły na apelu, który poświęcony był zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Akademię przygotowali uczniowie kl. V-VI pod okiem katechetki J. Kos, zaś wokalnie zaprezentowały się dzieci z młodszych klas.

Ksiądz Biskup stworzył bardzo ciepłą atmosferę, otwartości i dialogu z uczniami, nauczycielami naszej szkoły. Doceniając trud wychowania polecił opiece Boga wszystkich nauczycieli, ale także uczniów, pracowników  i zmarłych, podczas wspólnej modlitwy. Udzielił pasterskiego błogosławieństwa  i zachęcił, aby pamiętać, że przeznaczeniem każdego człowieka jest niebo, do którego każdy przez swoje ofiarne życie powinien z tęsknotą dążyć. Wizytę tego niezwykłego gościa z pewnością będziemy długo  i serdecznie wspominać.