Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 649501
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2023-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

XVI Europejskie Święto Jabłka w Obrazowie 2015

W dniach 12-13 września 2015 r. Obrazów ponownie stał się stolicą Europejskiego Święta Jabłka. Na Jabłkobraniu nie mogło zabraknąć akcentów i z naszej szkoły. 

W sobotę całą imprezę na placu targowym w Obrazowie współprowadził nasz nauczyciel D. Jędrycha, m. in. konkurs na ,,Euro Sołtysa 2015". Dzieciaki z ,,Akademii Przedszkolaka" w Kleczanowie wystąpiły w kolorowym programie, wspaniale przygotowane przez E. Krzemińską. W bloku artystycznym zaprezentowali się także starsi uczniowie z naszej szkoły. Wykonali piosenki i tańce przygotowane pod okiem swoich nauczycieli J. Szostak, E. Krzemińskiej i D. Jędrychy. Pan Damian również i w tym roku pełnił funkcję gminnego koordynatora ds. występu szkół na Święcie Jabłka. Jednak największe wyróżnienie dla naszej szkoły miało miejsce o godz. 19.00, kiedy Szkolne Koło Teatralne z Kleczanowa miało okazję na zaproszenie władz gminy zaprezentować się na scenie w Obrazowie w przedstawieniu "Wiejskie zarękowiny". Spektal w reżyserii D. Jędrychy i w oprawie muzycznej E. Krzemińskiej został doceniony i nagrodzony w Sandomierzu i w Kielcach na konkursach teatralnych. Informacja o występie SKT umieszczona była wcześniej na plakatach reklamujących Jabłkobranie.

Drugiego dnia tradycyjnie sztandar naszej szkoły wraz z delegacją uczniów i nauczycieli uczestniczył we Mszy Św. w kościele parafialnym w Obrazowie, a następnie w pochodzie na plac uroczystości. 

Ogłoszono również zwycięzców konkursu na „Najsmaczniejszy wypiek jabłkowy”. W kategorii zgodność pracy z tematem (produkt zawiera jabłko):

 I miejsce- Anna Cencek Szkoła Podstawowa w Kleczanowie kl. II
II miejsce- Izabela Smardz- Ababsa Akademia Przedszkolaka w Kleczanowie
III miejsce- Renata Bilska Szkoła Podstawowa w Kleczanowie kl. VI.

 W kategorii forma wykonania: pomysłowość, estetyka, dobór elementów dekoracyjnych:

 III miejsce- Akademia Przedszkolaka w Kleczanowie

 Gratulujemy kulinarnych talentów!