Mikołajki ze Stowarzyszeniem "Wspólnie dla Kleczanowa"

6 grudnia 2019 r. Stowarzyszenie "Wspólnie dla Kleczanowa" zorganizowało po raz pierwszy mikołajki dla dzieci z Kleczanowa w grupie wiekowej 1-10 lat. Zabawa mikołajkowa odbyła się w piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej w Kleczanowie.

Mottem spotkania były słowa papieża Jana Pawła II: "Święty Mikołaj jest patronem daru człowieka dla człowieka". Nieustannie przekazują zawsze aktualną ideę - ofiarności wobec bliźniego.  Świąteczne paczki dla najmłodszych wręczył sam Święty Mikołaj. W spotkaniu uczestniczyła także p. Monika Mroczek - mieszkanka mieszkań treningowych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kleczanowie, która zaśpiewała kilka refleksyjnych, przedświątecznych piosenek, umilając zebranym wspólnie spędzony czas. W czasie uroczystości złożono również podziękowania od Stowarzyszenia i wręczono upominek mikołajkowy p. Jolancie Adamczyk za pracę społeczną na rzecz lokalnej społeczności i wsi Kleczanów. Na koniec na wszystkich obecnych czekał przygotowany na świetlicy szkolnej poczęstunek.

Sponsorami paczek mikołajkowych byli: Sołectwo wsi Kleczanów, Ogrodnicza Spółdzielnia "Sandomir - Fruit", Firma PPHU-A.R. Chmielewscy w Kleczanowie. Wszystkim sponsorom-ludziom wielkiego serca serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy także do Pani Dyrektor Ewy Biernackiej, p. Anny Zybały oraz pracowników szkoły za współpracę i wsparcie lokalnej inicjatywy.

Joanna Legwant

Prezes Stowarzyszenia "Wspólnie dla Kleczanowa"

Foto: Kacper Legwant, Anna Kula