Ślubowanie klasy I

W czwartek 20 listopada 2019 r. w  szkole w Kleczanowie od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie  klasy I niezwykle przejęci, „mieli brać ślub ze szkołą”Starsi koledzy z klasy IV wprowadzili pierwszaków w bajkowy świat Króla Kredkosa i jego  świty, uczniowie otrzymywali kredki, które symbolizowały ich zdobyte sprawności i umiejętności. Następnie  nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów -  rozpoczęła się uroczystość ślubowania.

Na początku dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie  było mnóstwo życzeń i prezentów od  starszych kolegów i koleżanek z klas II.

Również rodzice pamiętali o święcie,  zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech, podczas którego dzieci bawiły się radośnie.  Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

(AT)

Foto: Jolanta Adamczyk