„Ochrzczeni i posłani” – pomoc dla misji w Afryce

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w Kleczanowie włączyli się w pomoc materialną na rzecz krajów misyjnych. Przez cały miesiąc październik zbierane były materiały opatrunkowe w ramach diecezjalnej zbiórki „Opatrunek dla Zambii”. Było miło przekazać przez opiekunów tej akcji p. J. Kos i p. A. Małkiewicz - karton wypełniony po brzegi różnymi materiałami opatrunkowymi. Po zebraniu z całej diecezji zostaną one przekazane, jako pomoc materialna dla szpitala im. kard. Kozłowieckiego w Lusace i Misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii.

Tegoroczne hasło tygodnia misyjnego przypomina, że każdy wierzący, który przez chrzest stał się uczniem Chrystusa, jest wezwany do troski za braci w wierze. Jest też wezwaniem, aby poznawszy miłość Chrystusa i żyjąc tą miłością, na co dzień, umieć dzielić się nią z innymi. Nie każdy będzie miał sposobność, żeby wyjechać w kraje misyjne, aby głosić Słowo Boże, ale każdy przez modlitwę i czyny miłosierdzia, może wspomóc misyjną działalność Kościoła.

(JK)

Foto: JK