"Śniadanie Daje Moc" w klasach I –III

W piątkowy poranek, 8 listopada 2019 r. po raz ósmy uczniowie klas I-III wraz ze swoimi nauczycielami dołączyli do prozdrowotnej akcji ,, Śniadanie Daje Moc'', której ideą jest promowanie zdrowego odżywiania się. Głównym celem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywiania dzieci w Polsce, poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kleczanowie już po raz ósmy włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku uczniowie z klas I-III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach podobnie jak w latach ubiegłych, ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i różnokolorowe przekąski .

Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, na zajęciach dzieci dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania, poznały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które  nie służą zdrowiu. Był to z pewnością  udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

(BJ)

Foto: BJ, AT, CzC