Oddali hołd w miejscach pamięci narodowej #SzkołaPamięta

8 listopada 2019 r., tuż przed Świętem Niepodległości, delegacja nauczycieli, uczniów i harcerzy złożyła kwiaty w Miejscach Pamięci Narodowej w Kleczanowie. Znicze zapłonęły przy szkole - obok tablicy upamiętniającej działacza BCh Leona Cieślę, w lesie kleczanowskim na pomniku ku czci poległych w czasie II wojny światowej i na cmentarzu parafialnym przy pomniku upamiętniającym ofiary czasów wojny. Wszyscy uczcili pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Miejsca pamieci narodowej na terenie Kleczanowa uczniowie i nauczyciele odwiedzali już w październiku i na początku listopada, przyłączając się tym samym do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach przedsięwzięcia  odwiedzaliśmy miejsca pamięci, porządkowaliśmy groby, paliliśmy znicze i wspominaliśmy tych, którzy odeszli.

(DJ)

Foto: DJ