Imieniny: Alicji, Edwina

Spisali się na medal na finale konkursów "W zdrowym ciele - zdrowy duch" w Collegium Gostomianum

5 czerwca 2019 r., w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, w sandomierskim Collegium Gostomianum zorganizowano XXII Międzyszkolną Sesję Ekologiczną - pod hasłem "Żyj zdrowo". Podczas uroczystej gali wręczono nagrody uczniom ze szkół z powiatu sandomierskiego, którzy wzięli udział konkursach m. in. plastycznym dla przedszkolaków i kl. I-III "W zdrowym ciele zdrowy duch!" oraz na komiks dla kl. IV-VI "W zdrowym ciele - zdrowy duch".

Lista nagrodzonych dzieci z naszej szkoły jest imponująca, czym chcemy się pochwalić tutaj:

o Milena Ziarno - I miejsce/kl. V b/komiks/ opiekun D. Jędrycha

o Jan Legwant - II miejsce/kl. III/praca plastyczna/ opiekun A. Tyban

o Bartłomiej Kot - III miejsce /Akademia Przedszkolaka w Kleczanowie/ praca plastyczna/ opiekun J. Niezgoda

o Julia Kozioł - wyróżnienie/kl. V a/komiks/ opiekun D. Jędrycha

o Kornel Bednarski - wyróżnienie/ kl. II/praca plastyczna/ opiekun B. Jakuła

o Karol Bojarski - wyróżnienie/ kl. I/ praca plastyczna/ opiekun J. Szostak

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz ich opiekunom, podziękowania także dla rodziców zdolnych pociech :)

Podczas sesji odbył się również spektakl teatralny pt. "Witaminki księżniczki Marcelinki", zaś dzieci przedszkolne na zakończenie przedstawienia zostały zaproszone do wspólnej zabawy z licealistami przy wtórze wesołej muzyki. Wszystkie nagrodzone prace w konkursach można było obejrzeć na wystawce pokonkursowej. Dla gości przygotowano także kilka warsztatów zdrowotnych oraz dla chętnych zajęcia Pilates.

(DJ)