English Language Day w naszej szkole

We wtorek, 23 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego, czyli „English Language Day”. Nie każdy może wie, że w dzisiejszych czasach językiem angielskim posługuje się około 2 miliardy ludzi na całym świecie. Wydarzenie miało zatem na celu uczczenie historii i bogactwa kultury anglojęzycznej. Każda klasa brała udział w zabawach, które przygotowała nasza anglistka, p. Ania.
Klasy 1-3 wykonały miniatury flag Wielkiej Brytanii, a przy tym poznały wiele ciekawostek na temat tego języka. Natomiast starsze klasy wykonały gazetkę o tej tematyce i pochwaliły się wiedzą w quizie na temat krajów anglojęzycznych. Poza tym zmierzyły się z zabawnymi i ciekawymi Tongue Twisters, a zabawa polegała na poprawnym i płynnym przeczytaniu wylosowanego przez siebie łamańca. Wszystkich w tym dniu połączył język angielski i dobry humor nikogo nie opuszczał.

(AM)

Foto: AM