Zeróweczka i trzecioklasiści pamiętali o Święcie Ziemi

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych na całym świecie. Podczas edukacji przyrodniczej klasa III razem z wychowawczynią przeprowadziła dyskusję na temat zagrożeń dla naszej planety. Dzieci po zapoznaniu się z kartami edukacyjnymi opowiadały i rozmawiały o tym, co możemy robić, by nasza matka Ziemia była czysta i służyła nam swoim środowiskiem naturalnym jak najdłużej. Trzecioklasistki postanowiły podzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami z klasy 0 i przygotowały dla nich teatrzyk, pt. ,, Dbajmy o Ziemię". Każda uczennica wcieliła się w rolę zwierzątka lub roślinki, prezentując ,,rozmowę" z naszą planetą. Oprócz tego maluchy razem z p. Justyną utrwalały kolory koszy na śmieci i segregowały je odpowiednio, przypomniały sobie, czym jest recykling, a także wykonywały prace plastyczne. Nie zabrakło również ciekawych zagadek i kodeksu małego ekologa. Na koniec zajęć dzieci wykonały eksperyment ,,malowanie na mleku", polegający na symbolicznym wyczyszczeniu naszej planety z zanieczyszczeń.
Dzień Ziemi zazwyczaj skupia się na akcjach ekologicznych, tworzeniu zakazów i nakazów, jednak warto również poświęcić czas na bycie z przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna oraz ciekawa.

(JN)

Foto: JN, KC