Czwartoklasiści i Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia to dobry moment, aby porozmawiać o zdrowiu, zwolnić na chwilę i zadbać o siebie. W dniu 8 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy IV na zajęciach z p. Agnieszką dowiedzieli się jak można zachęcić do korzystnych zmian swoich najbliższych, czytając komiks z podziałem na role. Podsumowaniem była wspólna dyskusja. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia. Tegoroczne hasło: „Moje zdrowie, moje prawo” kładzie nacisk na obronę prawa każdej osoby do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz - co nie mniej ważne - wolności od dyskryminacji.
Więcej informacji na stronie WHO: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2024

(ACh)

Foto: ACh