Imieniny: Jaropełka, Marii

Wspaniałe III miejsce Kasi w Ogólnopolskim Konkursie ,,Pomóc ocalić życie bezbronnemu"

Z dumą informujemy, że uczennica kl. 8 Katarzyna Terlecka ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie zajęła III miejsce za autorski wiersz w XX Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to bardzo duże wyróżnienie, ponieważ na konkurs z całej Polski nadesłano 1021 prac. Konkurs ten zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka, pokazuje, że młode pokolenie potrafi dojrzale myśleć na tematy pro-life. Z naszej szkoły zostało wysłanych kilka prac plastycznych, a także jedna literacka. I właśnie wiersz napisany przez naszą uczennicę został doceniony przez jury w kategorii literackiej, kl. 7-8.

Kasia i jej rodzice uczestniczyli  6 kwietnia 2024 r. w uroczystej gali wręczenia nagród, zorganizowanej podczas 44. Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę. Opiekunem merytorycznym uczennicy była katechetka Joanna Kos. Gratulujemy nagrodzonej ósmoklasistce, opiekunowi i rodzicom! Dziękujemy P. Terleckim za rodzinną wyprawę po nagrody do Częstochowy.

(JK)

Foto: rodzice uczennicy, DJ