Bezpieczne dzieci w gospodarstwie rolnym - spotkanie z pracownikami KRUS

26 marca 2024 r. w godzinach porannych dzieci z klas 0-III ze szkoły w Kleczanowie wzięły udział w spotkaniu z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sandomierzu - panią Anną Jońcą i panem Krzysztofem Słapkiem. Zebranie dzieci z przedstawicielami KRUS-u miało charakter profilaktyczny, bowiem nasi goście mówili o zagrożeniach, które panują w każdym gospodarstwie rolnym. Prowadzący spotkanie przestrzegali dzieci przed niebezpiecznymi i groźnymi konsekwencjami prac wykonywanych na polach i w sadach, które nie są dostosowane do wieku maluchów. Uczniowie podczas spotkania mieli okazję zagrać w ,,Koło fortuny", ,,Kalambury" oraz ułożyć puzzle w formacie XXL. Na koniec każdy uczestnik pogadanki dostał pamiątkową kolorowankę i kalendarz ścienny. Dziękujemy za pouczające i interesujące spotkanie.

(JN)

Foto: JN