Klasa 8 na Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych w Sandomierzu

W czwartek, 21 marca 2024 r. uczniowie klasy VIII ze szkoły w Kleczanowie pod opieką nauczycieli A. Chmielewskiej i D. Jędrychy uczestniczyli w Świętokrzyskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych w Sandomierzu. Swoją ofertę zaprezentowało tam dziewięć placówek z powiatu sandomierskiego oraz bursa szkolna. Na każdym stoisku można było porozmawiać nie tylko z nauczycielami, ale przede wszystkim z uczniami danej szkoły, którzy chętnie odpowiadali na pytania młodszych kolegów. Było także kilku pracodawców z różnych branż, doradcy zawodowi, Urząd Pracy i Ochotniczy Hufiec Pracy. Stoiskom towarzyszyły prezentacje multimedialne każdej z placówek oświatowych, w których przedstawiano m.in. szczegółową ofertę kształcenia i osiągnięcia swoich uczniów. Szkoły średnie dbają o to, aby oferta kształcenia była adekwatna do każdego rocznika ośmioklasistów i dostosowana do potrzeb rynku pracy. Przy wyborze kolejnej szkoły uczeń powinien podjąć świadomą decyzję, która uwzględnia uzdolnienia, predyspozycje, kompetencje, ale i stan zdrowia danej osoby.

(ACh)

Foto: DJ