Konferencja ,,Nowoczesne trendy doradztwa zawodowego" w Sandomierzu-Mokoszynie

29 lutego 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie odbyła się konferencja dla doradców zawodowych ,,Nowoczesne trendy doradztwa zawodowego". Rozmawiano o nowoczesnym doradztwie zawodowym i wyzwaniach stojących w tym zakresie przed nauczycielami i szkołami. Pani Małgorzata Grzegorczyk ze ŚCDN w Kielcach przybliżyła gościom temat o sposobie na kompetencje przyszłości - szkolne projekty STEAM jako metoda rozwijająca. Pani Aneta Jaszewska - doradca metodyczny ŚCDN w Kielcach opowiedziała o czterech obszarach, które pozwolą uczniom rozwijać swoje kompetencje, zainteresowania oraz możliwość kierowania ich własną zaradnością. Pani Izabela Juszkiewicz - konsultant ŚCDN w Kielcach opowiedziała o tym jak współpracować ze sztuczną inteligencją w doradztwie zawodowym. Uczestnicy konferencji po wysłuchaniu wykładów zwiedzali szkołę oraz warsztaty kształcenia proponowane w tej szkole, tj. technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik. W konferencji uczestniczyła Pani Agnieszka Chmielewska.

(ACh)

Foto: ACh