Pełen atrakcji Dzień Otwarty Szkoły

W czwartek, 7 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Na zaproszonych gości czekało mnóstwo atrakcji. Od godziny 13.30 dzieci 5- i 6-letnie wraz z rodzicami mogły zwiedzać naszą kleczanowską podstawówkę. Na przybyłych czekały panie Marta Warzocha i Agnieszka Ochmańska, które przywitały maluchy nowoczesnym sprzętem, czyli Magicznym Boxem. Przedszkolaki z zaciekawieniem układały interaktywne obrazki i grały w bowling na ścianie. Następnym punktem, z którym mogli zapoznać się nasi goście była Izba Pamięci, gdzie pani Joanna Kos opowiedziała o dawnych czasach, pokazując eksponaty z czasów wojny i życia dawnej wsi. Maluchy były zafascynowane narzędziami rolniczymi i gospodarczymi, których używali ich przodkowie. Kolejnym punktem, który czekał na maluchy był teatrzyk w wykonaniu uczniów z klasy IV - Mai Kowalczyk i Bartosza Kwaśniewskiego. W szkolnej bibliotece pod kierunkiem pana Damiana Jędrychy pokazano bajkę, pt.  ,,Kwoka", autorstwa Jana Brzechwy. Następnie dzieci dowiedziały się od pani bibliotekarki Ewy Krzemińskiej, że czytanie książek przynosi wiele korzyści i frajdy. Po obejrzeniu licznego księgozbioru dzieci z rodzicami zostały zaproszone do sali pani Ani Tyban, z którą wykonywali wiosenne prace manualne, czyli żabki. Kolejną atrakcją czekającą na maluchy były zabawy ruchowe przy muzyce z panią Ewą Krzemińską. Dalszą atrakcją były gry XXL, tory przeszkód, zjeżdżalnia i zabawy sportowe na sali gimnastycznej przygotowane przez pana Zygmunta Ziomka. Po wysiłku fizycznym dzieci zostały zaproszone przez panią Justynę Niezgodę do sali lustrzanej, w której mogły wykonać ,,Jogowy alfabet", zapoznając się z atrakcyjnymi zajęciami pokazowymi przygotowanymi przez uczennice z klasy III- Amelię Bilską, Oliwię Zimnicką i Oliwię Wieczorek. Następnie dzieci mogły poszaleć i pobawić się w sali integracji sensorycznej,gdzie czekały na nie, m.in. magiczny dywan, basen z kulkami, ścianka wspinaczkowa czy huśtawka. Ostatnim punktem programu w czasie Dnia Otwartego był pokaz klocków LEGO. Uczennice klasy VI pod kierunkiem pani Agnieszki Chmielewskiej zaprezentowały zestawy LEGO Education, na których na co dzień pracują na zajęciach. Po wspaniałych atrakcjach i zwiedzaniu sal na naszych milusińskich czekał słodki poczęstunek. Bardzo się cieszymy, że dzieci przedszkolne i rodzice mogli zapoznać się choć w małym stopniu ze sposobem pracy oraz rodzajami zajęć dodatkowych, które oferujemy w naszej placówce Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia.

(JN)

Foto: KC, JN, DJ