Dzień Pozytywnego Myślenia w klasie 3.

2 lutego to w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Pozytywnego Myślenia. Z tej okazji dzieci z klasy trzeciej razem z wychowawczynią celebrowały go na edukacji społecznej. Na początku piątkowych zajęć p. Justyna przygotowała dla każdego pozytywny cytat na ten wyjątkowy dzień, który został wylosowany przez każde dziecko z ,,apteczki duchowej". Później wspólnie przeczytana została bajka terapeutyczna o wiewiórce Pini, która miała problem z nauką matematyki. Następnie trzecioklasiści wzięli udział w grupowej grze z elementami TUS-u, czyli treningu umiejętności społecznych. Kolejnym elementem świętowania było napisanie każdemu koledze z klasy czegoś pozytywnego na jego temat, na przypisanym do imienia motylku. Nie zabrakło też śmiesznych przebrań i gadżetów, czytania cytatów zachęcających do działania oraz kolorowanek wprowadzających wszystkich w pozytywny nastrój. Mimo ciężkich chwil w życiu pamiętajmy, że ,,pozytywne myślenie jest cennym narzędziem, które może pomóc Ci pokonać przeszkody, poradzić sobie z bólem i osiągać nowe cele".

(JN)

Foto: JN