Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Pozytywne ;) przemyślenia pierwszaków

W pierwszy piątek lutego 2024 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawcą p. Anią obchodzili Światowy Dzień Pozytywnego Myślenia. W czasie zajęć dzieci wspólnie wykonały plakat i rozmawiały na temat dobrego nastroju oraz sposobów jego pozyskania. Wspólnie ustalono, że ani 2 lutego, ani w każdym innym dniu roku nie wypada się smucić, martwić, narzekać. Takie bowiem pozytywne nastawienie pomaga uwierzyć w siebie i własne możliwości, a to przekłada się z kolei na osiąganie większych sukcesów w życiu. Optymiści są zdrowsi, aktywniejsi, szczęśliwsi, żyją dłużej, realizują marzenia. Należy pamiętać, że pozytywne myślenie nie wyklucza jednak smutku, który jest z nami i będzie, ale pomaga przejść przez życie, nie załamując się na każdym kroku. A więc: głowa do góry - myśl pozytywnie, a każdy Twój dzień będzie milszy! :)

(AB)

Foto: AB