Klasy 7-8 na pełnej niespodzianek wycieczce do Stalowej Woli

W czwartek, 9 listopada 2023 r. siódmo- i ósmoklasiści wybrali się z wychowawcą p. Damianem Jędrychą i nauczycielką p. Agnieszką Chmielewską na wycieczkę do Stalowej Woli, której głównym celem miało być obejrzenie klasycznej inscenizacji komedii A. Fredry ,,Zemsta". Swoje wrażenia z wyjazdu opisała jedna z uczennic:

,,9 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Salowej Woli, gdzie mieliśmy obejrzeć przedstawienie, pt. ,,Zemsta’’ Aleksandra Fredry, autora naszej lektury szkolnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że spektakl został odwołany, ale zapomniano poinformować o tym naszą szkołę. Niestety, nie takiej komedii spodziewaliśmy się. Plan wycieczki musiał ulec szybkiej zmianie, na szczęście pan Damian zaplanował dla nas jeszcze inne atrakcje. Najpierw odwiedziliśmy nowoczesne i interaktywne Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Na ekspozycjach znajduje się niemal 800 zabytków. Całość uzupełniają: oryginalna aranżacja, stylizowane filmy z narratorami, projekcje filmów archiwalnych, multimedialne quizy oraz interaktywne prezentacje, co tworzy wrażenie otoczenia pełnego obrazów, dźwięków, a nawet zapachów dawnych hal fabrycznych i warsztatowych. Muzeum gwarantuje niezapomnianą zabawę dzięki wykorzystaniu ekranów multimedialnych, słuchawek, specjalnych włączników czy urządzeń uruchamiających kolejne strefy interaktywne. Nie zabrakło również przedwojennej uliczki Stalowej Woli, z której można wejść do pomieszczeń mieszkalnych i usługowych. Od pana przewodnika dowiedzieliśmy się jak ludzie dawniej byli pomysłowi i twórczy. Po wizycie w muzeum przyszedł czas na posiłek w McDonaldzie. Następnie mogliśmy obejrzeć zabytkowy parowóz z 1942 r. usytuowany przy budynku stacji PKP w Stalowej Woli –Rozwadowie. Tutaj zrobiliśmy fajne zdjęcia całej grupie. W drodze powrotnej do  szkoły odwiedziliśmy Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Kępiu Zaleszańskim, gdzie aktywnie spędziliśmy czas: graliśmy w kręgle, bilard, piłkarzyki i cymbergaja. Największą frajdę sprawiły wszystkim kręgle. Po skończeniu zabawy wróciliśmy do Kleczanowa. Mimo iż nie udało się zrealizować całego programu wyjazdu, uważam, że wycieczka była udana. A ,,Zemstę’’, w ramach przeprosin od organizatorów, mamy obejrzeć bezpłatnie za tydzień, tylko już w Tarnobrzegu".

K. Kula, kl. VII

Foto: DJ, ACh