Ślubowanie klasy I

W piątek, 27 października 2023 r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Kleczanowie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Najmłodsi uczniowie oficjalnie dołączyli do społeczności szkolnej. W obecności gości: Wójta Gminy Obrazów Pana Krzysztofa Tworka, księdza Pawła Cygana, Pani Elizy Bąby z Referatu Oświaty Urzędu Gminy, Pani Ewy Krzemińskiej występującej w tym dniu w dwóch rolach- nauczyciela i Przewodniczącej Komisji Oświaty oraz rodziców i kolegów pierwszaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i muzyczne. Uczniowie podczas uroczystości udowodnili, że znają figury geometryczne, cyfry, wiedzą w jaki sposób zachować bezpieczeństwo na ulicy oraz są małymi patriotami. Oprócz tego dzieci zaśpiewały piosenki: ,,Malowała jesień", ,,Wesoło nam" oraz ,,Puk, puk". Podczas akademii nie zabrakło występów i życzeń od starszych kolegów. Piękne wiersze zaprezentowały bowiem również dzieci z klasy drugiej, a uczennice z klasy czwartej Maja Kowalczyk i Ewa Cieśla zaśpiewały utwór, pt. ,,Ślubowanie". W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym dzieci ślubowały godnie reprezentować swoją szkołę oraz być dobrymi i wzorowymi uczniami oraz kolegami. Po akcie ślubowania Pani Dyrektor Jolanta Szostak w obecności przewodniczącego szkoły Mateusza Choraba dokonała pasowania na ucznia. Na koniec uroczystości przyszedł czas na upominki i oczywiście najlepsze życzenia od Pani dyrektor, Pana Wójta oraz rodziców. Do akademii dzieci przygotowała Pani Anna Bujak, którą zastąpiła na ostatnich próbach i w dniu akademii Pani Justyna Niezgoda, o oprawę muzyczną zadbała Pani Ewa Krzemińska, a dekorację wykonała Pani Anna Tyban.

(JN)

Foto: A. Tyban, rodzice uczniów, archiwum UG Obrazów