Nauka przez zabawę - eksperymenty trzecioklasistów

23 i 24 października 2023 r., podczas dwóch lekcji edukacji przyrodniczej uczniowie klasy III zamienili się w naukowców, wykonując doświadczenia i eksperymenty związane ze zjawiskami przyrodniczymi oraz właściwościami różnych materiałów. W domu każdy uczeń wykonał swój barometr, czyli urządzenie do pomiaru ciśnienia powietrza, wykorzystując słoik, balon oraz słomkę. Dzięki wskazaniom barometru dzieci mogły łatwo określić jaka pogoda będzie w najbliższym czasie. Na lekcjach razem z wychowawczynią p. Justyną uczniowie wykonali doświadczanie ukazujące w jaki sposób powstaje mgła, dowidzieli się skąd się bierze tęcza i w jaki sposób załamuje się światło. Ponadto mali naukowcy wykonali prosty model poduszkowca z płyty CD i balona. Oprócz tego uczniowie poznali właściwości magnesu i wykonali swój kompas. Zapewne takie zajęcia w klasie III będą odbywały się cyklicznie ze względu na duże zainteresowanie, pobudzanie kreatywności, ale przede wszystkim na naukę przez zabawę :)

(JN)

Foto: JN