Uroczysta akademia z okazji 250-lecia Komisji Edukacji Narodowej

14 października każdego roku, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, uznany za święto wszystkich pracowników oświaty. W tym roku szkolnym świętujemy szczególną, ponieważ 250. rocznicę. Z tej okazji 12 października 2923 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Pani Dyrektor Jolanta Szostak przywitała przybyłych gości: księdza proboszcza Pawła Cygana, Wicewójta Gminy Obrazów p. Grzegorza Połecia, Przewodniczącą Rady Gminy p. Teresę Szczudło, radną p. Ewę Krzemińską, kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie p. Małgorzatę Twaróg-Leziak, przyjaciół szkoły-emerytów: p. Jana Orawca, p. Zygmunta Leszczyńskiego, p. Czesława Dudę, p. Ewę Biernacką, p. Małgorzatę Grześkiewicz, Następnie uczniowie klasy VII, przygotowani przez p. Monikę Bilską, odegrali humorystyczną scenkę o różnych typach nauczycieli. Na scenie pojawili się: anioł, aktywista, sceptyk, luzak i służbista. Uczniowie składali nauczycielom życzenia, recytując wiersze oraz wykonując utwory muzyczne. Na koniec z życzeniami wystąpili harcerze. Dyrektor szkoły wręczyła nagrody dyrektora. Zaproszeni goście przemawiali, składali życzenia, podziękowania i wręczali kwiaty. Po akademii odbył się słodki poczęstunek. Oprawę muzyczną przygotowała p. Ewa Krzemińska, natomiast plastyczną - p. Anna Tyban.

,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie." J. Zamoyski.

(MB)

Filmik: DJ