Warsztaty integracyjne z psychologiem

12 października 2023 r. klasy 3, 5 oraz 6 brały udział w warsztatach integracyjnych przeprowadzonych przez naszego psychologa szkolnego - p. Justynę. Celem spotkań było uwrażliwienie dzieci na drugą osobę, docenienie indywidualnych cech każdego uczestnika warsztatu oraz wzmocnienie pracy grupowej. Padło parę słów o tolerancji oraz szacunku. Dzieci dowiedziały się, kim jest psycholog, czym się zajmuje, wiedzą też, że zawsze mogą do niego przyjść z problemem lub też po prostu porozmawiać. Następnie całą grupą musiały narysować 3 rzeczy, jednak zadanie to było o tyle trudne, że wspólnie operowały flamastrem uwiązanym na sznurku. Tylko wkład każdej osoby mógł zagwarantować sukces. Jeżeli ktoś puściłby sznurek, praca poszłaby na marne. Następnie klasy zagrały w ,,Koleżeńskie Bingo". Dzięki indywidualnym cechom każdej osoby można było zdobyć wszystkie punkty. Na koniec chyba cała szkoła słyszała jak uczniowie bili brawo za tak wspaniałą pracę grupową.

(JM)

Foto: JM, JN