Imieniny: Longiny, Toli

Energorower w naszej szkole - nowatorski sposób na wytwarzanie energii elektrycznej

ENERGOROWER TO POMYSŁ NA ZACHĘCENIE DZIECI DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ RÓWNIEŻ NA PRZERWACH! Niedawno w Szkole Podstawowej w Kleczanowie pojawiła się niespodzianka dla uczniów – rower ładowarka. Dzieciaki kochają rowery! Jak na razie pomysł spotkał się z ogromnym entuzjazmem wśród uczniów. Na przerwach ustawia się kolejka chętnych do „wykręcania energii”. Pomysł projektu pojawił się po tym jak nasza szkoła została lauratem w konkursie OSE-Ogólnopolska Sieć Edukacyjna „Mistrzowie Energii” i otrzymała bon 2000 zł, który częściowo pokrył zakup energoroweru . Dziękujemy Prezesowi Banku Spółdzielczego w Sandomierzu za wsparcie finansowe oraz firmie Deutz-Fahr Chmielewski za transport. Rower posiada możliwość ładowania telefonów w trzech standardach: micro-USB, usb-C oraz iPhone oraz podłączenia wytwornicy baniek mydlanych napędzanych naturalnie ekologiczną energią wytworzoną przez jazdę na rowerze. Staramy wzbudzać ciekawość poznawczą (zamiany energii mechanicznej na elektryczną) wśród naszych uczniów oraz budować postawy promujące ekologię i zdrowy tryb życia. Pomysł okazał się też ładnym i nowatorskim wyposażeniem naszej szkoły. W czasach, gdzie ruch i aktywność fizyczna dzieci pozostają często daleko w tyle za telefonem, tabletem, komputerem czy mediami społecznościowymi, tego rodzaju projekt wydaje się być szczególnie ważny oraz potrzebny najmłodszym, bowiem ma szansę łączyć te różne przestrzenie.

(ACh)

Foto: DJ, JN, AO