Ekologiczne święto w kl. 0 i kl. 3

10 października 2023 r. dzieci z klas młodszych obchodziły z p. Justyną Dzień Drzewa. Była to wspaniała okazja do podkreślenia znaczenia drzew dla naszej planety i promowania działań na rzecz ich ochrony i sadzenia, w ubiegłym tygodniu bowiem uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji #sadziMY. Celebrując Dzień Drzewa, zerówkowicze przypomnieli sobie jego budowę, zapoznali się z gatunkami drzew iglastych i liściastych oraz ich owocami. Nie zabrakło też tematycznych gier dydaktycznych i prac manualnych. Trzecioklasiści zaś z okazji Święta Drzewa na edukacji polonistycznej wyrecytowali wiersz, pt. ,,Las". Dzieci wykonały na edukację przyrodniczą piękne makiety lasu przedstawiające jego piętra. Ponadto uczniowie zapoznali się z pomnikami przyrody, którymi są drzewa, rozpoznawali również gatunki drzew po ich liściach, korzystając z drewnianych modeli. Dzieci wykonały też plakat przedstawiający zwierzęta, których domem są drzewa.

(JN)

Foto: JN