60 dębów na 60-lecie szkoły - bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY

2023 jest rokiem poprzedzającym 100-lecie istnienia Lasów Państwowych. Z tej okazji nadleśnictwa z całej Polski przygotowały milion sadzonek drzew, które były nieodpłatnie rozdawane wszystkim chętnym, chcącym wzbogacić się w rozsady. Inicjatorem Ogólnopolskiej Akcji #sadziMY jest para prezydencka. Szkoła Podstawowa w Kleczanowie bardzo chętnie włączyła się w organizowaną już po raz 5. akcję. W pierwszym tygodniu października p. Anna Tyban i p. Jan Kos osobiście odebrali drzewka w Nadleśnictwie Staszów. Było to 60 dębów, które posadziliśmy w obejściu szkoły. Liczba drzewek nie była przypadkowa, ponieważ chcieliśmy tym działaniem uczcić zbliżające się obchody 60-lecia powstania naszej placówki oświatowej. Dzieci z klas 2. i 3. podczas prac na świeżym powietrzu zapoznały się z 4-etapowym sadzeniem drzew. Wszystkie etapy prac nadzorował nasz konserwator p. Janek. Bardzo cieszymy się, że dziś te niepozorne, małe siewki będą zdobiły nasze otoczenie przez kolejne długie lata jako długowieczne, piękne drzewa.

(JN)

Foto: AT, JN, AT, AO