Z wizytą na planie serialu ,,Ojciec Mateusz"

W dniu 12 września 2023 r. ekipa serialu „Ojciec Mateusz” gościła z kamerą w Kleczanowie, by nakręcić sceny do jednego z odcinków w XVII-wiecznym kościele i jego otoczeniu. Nie mogliśmy nie skorzystać z takiej fantastycznej okazji, by zobaczyć z bliska pracę aktorów na planie. Dzieci i pracownicy ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy filmowców i robili pamiątkowe zdjęcia. To nie był koniec niespodzianek. Otóż, sześcioro naszych uczniów zostało zaproszonych na plan zdjęciowy do Sandomierza. I tak też się stało, bo dzień później - 13 września, Lena, Maja C., Maja K., Bartek, Wojtek i Karol wystąpili w roli statystów. Uczniowie byli pod wrażeniem pracy techników. Cieszyli się także z okazji poznania aktorów, których do tej pory znali tylko z telewizyjnego ekranu. Była to dla nich niezwykła przygoda. Na wielkie uznanie zasługuje również gest naszych kleczanowskich ,,aktorów", którzy w porozumieniu z towarzyszącymi im opiekunami, przekazali swoje ,,dniówki" za występ na planie na cel charytatywny.  Jesteśmy z was bardzo dumni :)

(DJ)

Foto: rodzice, nauczyciele, archiwum echodnia.eu